KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12257105
*
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 20:31:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:43:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Marja Casparsson
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 14:43:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk mÃ¥lare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06